Advent első gyertyája

A karácsonyi ünnepkör kezdéseként Csendes Rita és Gombai László pedagógusok szervezésében, 3. osztályos tanulóink szereplésével meggyújtottuk az első adventi gyertyát, a HIT gyertyáját. Alsós és felsős tanulóinkkal többek között megismertették az advent jelentőségét, jelképeit. A katolikus szimbolika szerint egy-egy személyre vagy közösségre is utalnak a gyertyák: az első Ádámra és Évára. Advent első vasárnapja az egyházi év kezdetét is jelenti. A 19. században még egy felfüggesztett szekérkerékre függesztett 24 gyertyát gyújtottak meg, naponta egyet, ahogy közeledett a karácsony. Ma már fenyőágakból készült koszorún lévő 4 gyertyát gyújtunk vasárnaponként. A tetszetős adventi koszorú Nagy Anikó és Mihalicz Judit gyermekfelügyelőink keze munkáját dícséri. Köszönjük nekik, a szervezőknek és a közreműködőknek a felkészülést és a segítséget!