Évértékelő program - Zala Vármegye Roma Nemzetiségi Önkormányzat

A Zala Vármegye Roma Nemzetiségi Önkormányzat 2023.12.09 szombaton tartotta meg az Évértékelő programját, mely Nagykanizsán, az M55 bisztróban került megrendezésre. A köszöntő beszédét Orsós Vendel elnök mondta el, melynek során kitért arra, hogy korábban a képviselő-testület egyhangú szavazat alapján döntött arról, hogy az együttműködéseink által, olyan személyeket tüntetünk ki a mai napon, akik az elmúlt évtizedekben aktívan résztvettek a hátrányos helyzetű gyermekek oktatásában.

Ennek köszönhetően megyei nemzetiségi díjban részesült Bedő Ildikó a Muraszemenye Általános iskola Igazgatója Fülöp Istvánné, Csapi Általános iskola volt igazgatója,

Kocsis István a Szentpéterúri Általános iskola, intézményvezetője vehették át az okleveleket, és emlékplaketteket.

Az évértékelőn Bogdán Zoltán, a ZVMRNÖ pénzügybizottság elnöke számolt be a 2023. évi bevétel, és kiadásokról, illetve arról, hogy milyen programokat tudtunk végre hajtani, majd megköszönte a roma nemzetiségi önkormányzat részvevőinek a megjelenését, akik szép számba jelen voltak. A program folyatatásban a kultúránk bemutatásra is sor került!

Nagyon megköszönöm még egyszer mindenkinek, aki megtisztelte jelenlétével az Évértékelő rendezvényünket.

Üdvözlettel: Orsós Vendel ZVRNÖ elnöke